Štemberk 1.10 2011- AZ Pneu Cross country 123 min jednotlivci

Název

Popis

AZ Pneu Cross country 123 min jednotlivci - Štemberk 1.10 2011

Tak jsem zase vyrazil na nějakou akci. V týdnu nám byl státem nabídnut den volna navíc, který jsem jako mnoho lidí využil (u OBI bylo parkoviště skoro plné) a stavil ho v montérkách, takže tím pádem sobota byla k odpočinku. Cesta do Štemberka uběhla v pohodě, teplota ráno kolem 10 stupňů velmi rychle stoupala, jak kdyby nebyl říjen, ale konec června a kolem poledne atakovala i magickou 30. V době příjezdu akorát dojížděli 4kolkáři a stihl jsem udělat několik fotek. Poté jsem provedl obhlídku depa, které již bylo velmi slušně zaplněné nažhavenými závodníky a to nejen od nás, ale dokonce jsem zaslechl italštinu a polštinu.
Trať vedla přes motrokrosový areál kolem několika lesíků dále přes louky a opět do motokrosového areálu a poté do lesa, kde trať doslova kličkovala mezi stromy. Okruh byl natažen dostatečně a určitě si závodníci nemohli stěžovat. Lehce po 10 hodině se vydali na obhlídku tratě závodníci skupiny B+C a po dojetí posledních opozdilců a chvilce napětí vyrazili ke zdolávání okruhu a tun prachu. Závodníci podávali vzhledem k enormnímu horku velmi vysoké výkony. Závodníci toho měli dost, a byli rádi když je odmávl vysvobozující šachovnicový prapor.
Mezi startem další skupiny byly provedeny drobné opravy a úpravy tratě tak, aby si závodníci třeba nestěžovali, že tam chyběla páska, nebo že tam byl spadlý strom.
Po 14 hodině vyrazili doslova bojovat s tratí a hlavně s oblaky všudy přítomného prachu závodníci skupin A+0. Závodníci bojovali mezi sebou tak s tratí velmi statečně. Motorky jezdí na benzín a občas bylo potřeba zajet do nachystaného depa a zastávky to byly bleskové (psal jsem jako v LeMans), ale zdálo se mi, že se blíží spíše DTM (3,5 s). Občas se povedl zajímavý snímek, kol na časomíře úspěšně přibývalo a po 16 hod bylo dobojováno, oficiální výsledky jsou k nahlédnutí na http://www.casomira.eu/results.php. Sobota se opět vydařila a až na otravný prach (chtělo by to sprchnout) jsem odjížděl ze Štemberku nadmíru spokojen.